Przeczytaj zanim zadzwonisz - najważniejsze informacje dotyczące studni głębinowej

Proces budowy studni głębinowej, rozpoczynamy od wizji lokalnej, której celem jest sprawdzenie warunków terenowych, oraz wstępna lokalizacja radiestezyjna.

Jest to usługa darmowa, której celem jest zapoznanie klienta, z realiami wykonania studni.

Następnym krokiem, jest wykonanie tomografii elektrooporowej ERT.

Polega ona na rozłożeniu przewodu geofizycznego na odcinku około 160m, w linii prostej po działce, obejmując punkty wskazane radiestezyjnie.

Kolejnie, co 5m wbijane są pręty ze stali nierdzewnej w ziemie, które połączone zostają z wcześniej rozłożonym, przewodem geofizycznym.

Do wykonanej instalacji podpinany jest tomograf ERT, oraz komputer, ze specjalnym oprogramowaniem geofizycznym i realizowany jest proces rozpoznania geologicznego.

Wynik badania zostaje wyświetlony na ekranie monitora, a miejsce o najlepszym potencjale zostaje zaznaczone na działce, poprzez wbicie znacznika.

Interpretacja wyniku pomiaru nie jest jednoznaczna z pewnością, że na działce znajduje się woda lub nie. Wynik pomiaru wskazuję, czy budowa geologiczna działki daje możliwości, wystąpienia wody.

Jeżeli  rozpoznanie geofizyczne, daje wynik pozytywny, czyli możliwość geologicznego uzyskania wody, nasza firma bierze na siebie, ryzyko poniesienia kosztów wiercenia, w przypadku   nie uzyskania wody.

Jeżeli wynik badania wskazywałby na słabe możliwości uzyskania wody, a inwestor pomimo to, chciałby zrealizować proces wiertniczy, wtenczas za każdy metr wykonanego otworu, naliczamy opłatę 120 zł, jeśli wiercenie, nie dałoby efektu uzyskania wody.

Kolejnym krokiem, jest ustalenie terminu, na wykonanie procesu wiertniczego.

Proces wiertniczy rozpoczynany od wykonania otworu, polegającego na przewierceniu warstw czwartorzędowych i instalacji rur osłonowych. Ma to na celu, izolację wód opadowych i ewentualnych zanieczyszczeń terenowych. Przeważnie głębokość wykonanej instalacji rur, wacha się w granicach od 3 do 10m ppt.

Następnie w zależności od rozpoznania geofizycznego, dobierania jest technologia wiercenia – na sucho, lub na mokro.

Po wykonanym procesie wiertniczym, realizowane jest wstępne pompowanie, w celu określenia, parametrów wydajności i ciśnienia źródła wody.

W przypadku pozytywnego rozpoznania pomiarowego, otwór jest rurowany.

Następnie, w wykonanej studni, instalujemy naszą pompę głębinową, do czasu uzyskania odpowiedniej klarowności wody, oraz aby uwiarygodnić, że uprzednio podane parametry studni, są tożsame z uzyskanymi podczas pompowania zarurowanego otworu.

 

Informacje na temat kosztów znajdą Państwo w sekcji Pytania i odpowiedzi

telefon: 509 760 222

Przeczytaj zanim zadzwonisz

(c) Serwis Robót Wiertniczych 2024 - Odwierty pod Studnie głębinowe i pompy ciepła.
Wszelkie prawa zastrzeżone.